Simon Tolkien

Autor: Dagmar "Ramgad" Caganová, Pridané: 28. 01. 2021, 10:15

Simon Tolkien

Simon Mario Reuel Tolkien sa narodil 12. januára 1959 vo Veľkej Británii ako najstarší syn Christophera Tolkiena a jeho prvej manželky Faith Faulconbridge. Rodičia sa rozviedli, keď mal päť rokov, a tak vyrastal iba s matkou v dedinke Watlington blízko Oxfordu. Detstvo často trávil u svojho starého otca, ktorý zomrel, keď mal Simon štrnásť rokov. Vyštudoval modernú históriu na Oxforde a stal sa úspešným londýnskym právnikom špecializujúcim sa na oblasť trestného súdnictva. Po starom otcovi zdedil lásku k príbehom a už má na svojom konte aj dva romány z právnického prostredia. Žije s manželkou Tracy a deťmi Nicholasom a Annou v južnej Californii.

Simon Tolkien podporoval filmové adaptácie Petra Jacksona. Kvôli tomu mal vraj niekoľko rokov so svojim otcom Christopherom spor, do značnej miery skreslený senzáciechtivými médiami. Simon však v jednom interview celý spor označil za vyriešený a vzťah s otcom za urovnaný.

Ak rozumiete anglicky, môžete si celý tento rozhovor o románe The Inheritance ako i o vzťahu so svojim starým otcom vypočuť v The Diane Rehm Show odvysielanej 13. apríla 2010 v National Public Radio.

Simon Tolkien je fanúšikom kníh J. K. Rowlingovej o Harrym Potterovi, ktorej príbehy o čarodejníckom učňovi čítal svojej dcérke. Takisto bol veľmi zvedavý na filmové spracovanie Hobita.

Romány:

Final Witness (Posledný svedok) (USA)
The Stepmother (Nevlastná matka) (UK)

Vydavateľ: Random House (USA) / Penguin Books (UK)
Prvýkrát vydané: 2002

Greta Robinson, manželka ministra obrany, sa ocitne pred súdom za účasť na vražde prvej manželky svojho muža. Jediným svedkom v prípade je jej nevlastný 16-ročný syn Thomas, ktorý vraždu svojej matky videl na vlastné oči.

The Inheritance (Dedičstvo)

Vydavateľ: Minotaur Books
Prvýkrát vydané: 13. apríl 2010
ISBN: 978-0-312-53907-8

Historický thriller prirovnávaný k detektívkam Agathy Christie kríženými s dielami Dana Browna a Johna Grishama. Dej sa odohráva v Británii v roku 1959. Vojnový hrdina a oxfordský profesor John Cade je zastrelený vo svojom sídle a podozrivým sa stáva jeho dlho odcudzený syn Stephen. Na základe dôkazov je odsúdený na smrť, ale detektív William Trave nachádza v prípade nové skutočnosti. Profesor Cade bol totiž zapletený do krvavého incidentu vo Francúzsku koncom 2. svetovej vojny v snahe získať neznámy drahocenný artefakt.

The King of Diamonds
Prvýkrát vydané: 2011

Orders From Berlin (Rozkazy z Berlína)
Prvýkrát vydané: 2012

No Man's Land
Prvýkrát vydané: 2016

Zdroj: simontolkien.com, The Diane Rehm Show

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: