Tolkien na SlavCone 2018

Autor: Fealiath, Pridané: 13. 04. 2018, 09:35

SlavCon 2018

Občianske združenie Spoločenstvo Tolkiena už viac ako 10 rokov organizuje festival SlavCon. Preto nečudo, že snáď každý ročník obsahoval jeden či viacero bodov programu venovaného Tolkienovi. SlavCon 2018, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája 2018 v DK Dúbravka v Bratislave bude na tolkienistický program mimoriadne bohatý, poďme si teda zhrnúť, na čo sa môžete tešiť.


Piatok, úvodný deň conu, prinesie dva body program, ktoré by mohli zaujať tolkienistov – prvým bude workshop výroby elfských čeleniek. Ak ťa to zaujalo, mellon, príď a nauč sa umeniu možno od samotných Noldor.

Okrem toho sa môžete vydať Po stopách Pána prsteňov v prednáške, ktorá vás prevedie reálnymi miestami natáčania filmovej trilógie Pán prsteňov. Všetci predsa vieme, že Stredozem existuje a hovorí si Nový Zéland, tak prečo nezistiť, kam presne zájsť?


Sobota je tradične programovo najbohatším dňom a nebude to inak ani v prípade programu týkajúceho sa Ardy.

Všetko to začne prednáškou o Tolkienovom diele v socialistickom tábore v rokoch 1960-1989. Ak teda chcete vedieť, ako sa darilo profesorovým dielam na druhej strane Železnej opony, ako pôvodne vznikli, určite si túto prednášku nenechajte ujsť.

Pokračovať budeme už tradičným Tolkien kvízom, tento rok však v netradičnom formáte – 1. kolo bude tradičným kvízom a zároveň konkurzom do 2.kola, kam postúpia traja najlepší a zvedú v ňom súboj vo formáte súťaže Riskuj. Aby to však nebolo iba o vedomostiach, súťažiaci dostanú pri niektorých otázkach možnosť vybrať si medzi odpoveďou na otázku alebo zahraním šarády.

Sobotňajší tolkienistický program zavŕši prednáška o význame priateľstva v u Tolkiena. Ak chcete preniknúť skutočne hlboko do tajov tejto témy, potom je táto prednáška pre vás tou pravou.


Ani nedeľa sa nenechá zahanbiť a ponúkne na výber dva body programu pre fanúšikov diela profesora Tolkiena.

Prvým je prednáška o starších filmových spracovaniach Hobita. Ak ste si totiž mysleli, že Jacksonova trilógia bola prvou, mýlili ste sa, filmových Hobitov je totiž viac, podstatne viac. Ak chcete vedieť, čo si pozrieť, neváhajte a príďte.

Bodkou za tolkienistickým programom tohtoročného SlavConu bude prednáška Na vlnách a pod vlnami Ardy. Keďže témou tohtoročného SlavConu je práve voda, dozviete sa v prednáške nielen čo-to o Ulmovi, pánovi vodstiev, ale aj o moreplavcoch či o tom, ako to dopadlo s Tolkienovou „Atlantídou“ .

Tolkienistický program je tento rok neobyčajne bohatý, veríme preto, že si vyberiete a že sa spolu stretneme na SlavCone 2018. Namárië, nildi.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: