Tolkien Reading Day: Stredozem v knižnici

Autor: Eruantalon, Pridané: 27. 02. 2013, 15:03

Predstavte si, že sa obklopení knihami započúvate do obľúbených úryvkov z neuveriteľného sveta pána profesora Tolkiena. Od vtipne podaných dobdrodružstiev trpaslíkov a Bilba pri výprave k Osamelej hore, cez dychberúce scenérie z Pána Prsteňov, monumentálne rozprávania o Silmariloch až po presné a prepracované opisy bitiek v Nedokončených príbehoch. A nielen to – možno si vypočujete aj čo-to z Tolkienovych príbehov, ktoré do sveta Stredozeme nepatria, nie sú však o nič menej čarovné a pútavé.

Tolkien Reading Day

V roku 2003 sa britská The Tolkien Society rozhodla pripomenúť si 25. marec - výročie zničenia Prsteňa a pádu Barad-dur - čítaním úryvkov z Tolkienovych diel, čím začala celosvetovú tradíciu Tolkien Reading Day. K tejto tradícii sa už po tretí rok pripája aj Spoločenstvo Tolkiena, ktoré v spolupráci s Mestskou knižnicou v Bratislave pripravuje Tolkien Reading Day pod názvom Stredozem v knižnici.

Pozývame vás na stretnutie pri knižkách v pondelok 25. marca o 17:30 v Študovni Mestskej knižnice v Bratislave na Laurinskej ulici, kde budú fanúšikovia Tolkienovho sveta nielen z radov Spoločenstva Tolkiena čítať svoje obľúbené úryvky (v rôznych jazykoch). Viac informácii nájdete aj na evente na facebooku.

A keďže prechádzka po Stredozemi vyčerpá každého pútnika (najmä hobitov), po skončení oficiálnej časti sa presunieme doplniť energiu a rozvinúť debaty do Čierneho psa.

V Banskej Bystrici usporiada Tolkien Reading Day Katedra anglistiky a amerikanistiky FHV UMB v spolupráci so Spoločenstvom Tolkiena, bližšie informácie nájdete na facebooku.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: