Stretko ST - 1.9.2003

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 01. 09. 2003, 00:00

Keď sa pred pár mesiacmi stal Vala-hobbit Manwe naším hlavným a viac-menej jediným vedením, mnohých z nás celkom potešila správa, že sa vďaka jeho snahe o vzdelanie bude od septembra vyskytovať častejšie v Bratislave, a bude tak bližšie aspoň k niektorým členom Spoločenstva a problémom ktoré nás trápia.
S blížiacim sa septembrom , nesúcim na chrbte svojho druhého víkendu festival fantastiky IstroCon, sa pomaly začali rozbiehať aj aktivity týkajúce sa našej účasti a náplne nášho vystúpenia. Väčšina z tých aktívnych členov, čo majú v pláne tento zaujímavý festival navštíviť, sa v rámci svojich možností a schopností snažilo nejako prispieť k tvorbe a organizácii programu prezentujúcom Spoločenstvo Tolkiena na tomto festivale. Stále nás však trápili pochybnosti o tom, či a koľko priestoru na festivale nám vôbec organizátori poskytnú. Preto ma dosť potešilo keď Manwík ohlásil na 1. septembra stretnutie kvôli uzavretiu a doriešeniu tejto problematiky. / juj, ako pekne som to napísala :)/ Pomocou palantírov* sme našu radu zvolali na sedemnástu hodinu v Smíchovskej perle, mieste typickom pre naše „malé“ „pracovné“ stretká. Perla však bola v tento deň, štátny sviatok (prekvapujúco:) zatvorená. Tak sme teda počkali vonku, kto sa ešte objaví. Po nejakej tej chvíľke sa zastavil Frey a posunul Ganjalfovi knižku- rekvizitu pre jeho veľký výstup na utorkové ráno. Majster bylinkár nám totiž s tajnostkárskym úškrnom na tvári krátko pred tým prezradil niečo veľmi zaujímavé. A to, že tí z nás, kto si v utorok privstanú a zapnú si ranný program istej súkromnej TV stanice, budú mat možnosť vzhliadnuť Heňu, majiteľku Brlohu a jeho „maličkosť”, ako prezentujú slovenský svet fantázie a urobia trochu reklamy pre IstroCon.
Tak asi po pätnástich minútach čakania, keď sme my, prítomní to jest Manwe, Ganjalf, Randir, Ramgad a ja, Crankia, prišli k záveru že už asi tak skoro nik nepríde, presunuli sme do nášho starého a týmto obnoveného stretávacieho miesta, Štyroch izieb.
Samozrejme, ako vždy keď sa zíde dobrá partia, netrvalo dlho a decibely rozhovorov a vlny smiechu vyrážajúce od nášho stola nemohli byť prehliadnuteľné pre väčšinu ostatných návštevníkov. Po chvíli sa k nám pridalo aj nazgúlisko Depres, smiali sme sa, vtipkovali a debatovali o ďalších, v Spoločenstve obľúbených, autoroch možno až príliš ľahkovážne. Ale tak sa aspoň stalo, že kým prišla Heňa, boli sme už zväčša dosť vykecaní na to, aby sme bez problémov prešli k bodu najhlavnejšiemu a aj najdôležitejšiemu, prezentácii spoločenstva. Zbežne sme si prešli náplň ranného vystúpenia v televízii, ale podstatnú časť debaty sme venovali spresneniu toho, čo na IstroCone ponúkneme, ako aj toho, aké technické vybavenie pre svoje „predstavenie sa“ potrebujeme. Aj keď to nebude predstavenie sa v pravom slova zmysle, keďže už na minulom ročníku tohto skvelého festivalu dostalo vtedy ešte mladučké spoločenstvo priestor na to, aby sem o sebe dali vedieť.
Snád sa tejto šance chytíme, a využijeme ju ešte lepšie ako tú minuloročnú. Možno nám pri tom pomôže aj symbolika, ktorej bolo v tomto stretku naozaj požehnane. Ved posúdte sami. Vrátili sme sa do nášho starého stretávacieho hniezda, 4 izieb. Spoločenstvo malo po dlhšom čase na rokoaní prítomné aj vedenie, a aj počet zúčastnených, sedem, je celkom dobrý.
Dúfam, že toto šťastné číslo pridá Spoločenstvu Tolkiena na sile pri jeho fénixovskom povstávaní z popola.

* pre neznalých: pod slovom palantír rozumej magické zariadenie určené na komunikáciu medzi väčšími vzdialenosťami ako doľahne hovorené slovo; ľudia si toto zariadenie často mýlia s tzv. „mobilným telefónom“. Tieto omyly nevznikajú náhodne, ich súčasný dizajn je totiž zámerne uspôsobený na oklamanie radového smrteľníka.

Crankia Katka


 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: