Pozvánka na Kozmodróm

Autor: Elendilka, Pridané: 18. 10. 2016, 09:45

Kozmodróm 2016

Občianske združenie SciFi Guide pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici ôsmy ročník festivalu vedeckej fantastiky s názvom Kozmodróm. Podujatie sa uskutoční 22. októbra v priestoroch SK Vajnorská.


Hlavnou líniou Kozmodrómu 2016 je pásmo prednášok, ktoré sa budú konať v hlavnej sále. Prispeli doň profesionálni prednášajúci, ako aj nadšenci z radu fanúšikov. Leitmotívom pásma bude téma „Do nekonečna a ešte ďalej“, ktorá korešponduje s hlavnými príspevkami. Návštevníci si budú môcť vypočuť prednášky o vede, ako napríklad o prvej slovenskej družici SK Cube, ktorá sa na jeseň vydá do vesmíru. Ďalšou zaujímavosťou bude prezentácia hernej vizuálnej novely od slovenských tvorcov 7 Keys Studios, ktorí ju vyvíjajú aj pre mobilné telefóny. Jedná sa o dystopický príbeh s názvom Angels and Demigods, ktorý je možné na mieste aj otestovať.


Kozmodróm tento rok oslávi so svojimi účastníkmi aj päťdesiate výročie fenoménu Star Trek. Príspevok k tejto téme budú mať českí fanúšikovia, ktorí kvôli unikátnemu projektu Star Trek: Diplomacy postavili mostík fiktívnej vesmírnej lode USS Masaryk neďaleko Prahy. Na festivale takisto zaznejú aj prednášky o tom, aké sci-fi sa momentálne chystá do kín, príspevok o Hviezdnej bráne a záverom bude fantastický galavečer.


Neoddeliteľnou súčasťou festivalu je aj mimoprogramová zábava, ktorá vytvára jadro atmosféry, a dá sa považovať za jeho druhú sekciu. Počas ročníka 2016 sa priestory SK Vajnorská zaplnia sci-fi spoločenskými hrami, ktoré festivalu zapožičalo iHRYsko.sk a návštevníci budú mať možnosť zahrať si ich. Účastníci budú môcť aktívne tráviť čas aj v predajných stánkoch Olejár Books alebo Funtastic.


Kozmodróm je však aj stretnutie ľudí s rovnakou krvnou skupinou, ktorí majú radi netradičnú a interaktívnu formu zábavy a nezaoberajú sa svojimi menej všednými koníčkami len v súkromí svojho domova, ale snažia sa šíriť veci fantastické aj do povedomia verejnosti. Na festivale je vítaný každý, komu koluje fantastika v žilách a kto má záujem stráviť deň v spoločnosti ľudí zapálených pre vec.


Festival Kozmodróm 2016 sa uskutoční v priestoroch Strediska kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici č. 21. Vstupné na celý deň je 6€ a program začína o 9:00. V rámci vstupného na festival je pripravená aj sprievodná výstava v galérii SK Vajnorská. Vstupenky sa budú dať zakúpiť na mieste, no do piatku funguje ich predpredaj v MadMaxon Shope na Heydukovej ulici v Bratislave, ako aj v pokladnici SK Vajnorská, či na Ticketportali. Konkrétny rozpis prednášok a detailný popis programu nájdete na webe SciFi Guide alebo na facebooku. Tešíme sa na vás!

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: