Zdravotný výlet do Malých Karpát

Autor: Natália "Numen" Trejbalová, Pridané: 02. 12. 2004, 01:03

“Bude oblačno, miestami snehové prehánky. Teploty 0 až 5 Celzia. Mierna záťaž - záťaž srdcovo-cievneho systému, záťaž dýchacieho systému, reumatické bolesti.”
Takáto predpoveď, podrobne skúmaná hlavným heroldom, porovnávajúcim rôzne internetové stránky na svetovom internete nás očakávala 27.11., kedy sa konal už tretí oficiálne vyhlásený “zdravotný výlet do Malých Karpaát”. Táto akcia, ktorá má za úlohu vytiahnuť i nepoddajných členov ST spred obrazoviek počítačov a priviesť ich do nádherných lesov našej vlasti sa síce nestretla s veľkým ohlasom, ale ako hovoria elfovia “my máme čas”.
V sobotu ráno, čas kedy ešte bežní ľudia spia, som sa vyzbrojená mečom, vlajkou a polhodinovým meškaním blížila ku miestu určenia, už dobre známej zastávke Patrónka, kde ma očakávala už mne dobre známa skupinka. Dvaja elfovia, bývalý Vala, jeden bližšie neznámy tvor a jeden mladý elf, ktorý sa k nám pridal len nedávno.Takto svorne sme si to smerovali na zastávku Bakošova (to je teda narcizmus, že Eru? :), odkiaľ sme sa pobrali smerom do lamačškého lesa. Keďže už pôvodný plán, bol taký, že sa vyberieme do lesa a budeme sa po ňom túlať a objavovať krásy jesennej prírody, nemali sme žiadny cieľ a začali sme si to šnúrovať smerom do kopca. Po mojom zistení, že tí elfovia asi zrejme musia byť vážne nejako nadlahčení a s “to kto vymyslel? Eru, ja ťa oskalpujem…”, sme sa ocitli na cestičke . Po heroldovom víťazoslavnom vytiahnutí fotoaparátu a Lokiho zahlásení “to je teda falus”, nasledovalo krátke pózovanie s vlajkou a mečom, v pozadí lamačských panelákov, fotenie skonaného bojovníka v podaní nášho mladého nekromancera (že ja sa na to furt nechám nahovoriť…..) a mohlo sa ísť ďalej. Nasledujúca hodinka bola venovaná krásam malokarpatských lesov, a objavovaniu “skřetích doupat”, ktorých sa tam nachádzalo viac než dosť. Po mojich naliehaniach sme nakoniec začali s vyhlásením nášho “mikrolarpu”. Hlavný príbeh bol jednoduchý. Feanor spolu so svojim dobrým priateľom Witch Kingom utiekli so silmarilmi na drakovi, pri Morii zastihli Spoločenstvo Prsteňa, do ktorého sa pomocou zámeny nejakých dvoch jeho členov, infiltrovali. Nikto však nevedel, kto je kto. Úlohou Feanora a Witch Kinga bola získať Prsteň, ktorý podľa všetkého nosí Frodo. Čiže niečo na spôsob “mafie”. Každý s každým bojuje, pretože nikto nevie, čo je ten druhý zač. Questami, ktoré spočívali v nezištnom podelení sa so svojim jedlom a pitím spolu s orgami, sa dali získať indície. Po tomto zahájení mikrolarpu a jednom nie-moc vydarenom súboji Frodo vs Tom Bombadil, sme sa dostali na čistinku, kde pokračovali už neorganizované súboje. Najedli sme sa, trocha si zašermovali, podiskutovali o reálnosti spolužitia rôznych rás v Stredozemi a zinscenovali pár šermiarskych scénok, ktoré zaznamenával aj so zvukom Morgoth. Nakoniec sme sa vydali smerom naspäť do civilizácie, plný pekných spomienok na príjemné chvíle strávené v tomto lamačsko/malokarpatskom lesíku.

POZRITE SI TIEŽ FOTKY Z AKCIE

Natália "Numen" Trejbalová
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: