Tolkien Reading Day je tu zas!

Autor: Lothmíril, Pridané: 13. 03. 2019, 15:05

Kde bolo, tam bolo, žili dvaja malí hobiti a tí sa rozhodli zaniesť do Hory osudu Sauronov Prsteň. Vlastne boli tí hobiti štyria, ale dvaja z nich zatiaľ bojovali so Sauronovymi vojskami, jeden za Gondor a druhý za Rohan. A pomáhali im pritom ešte Númenorejčan, elf, trpaslík a samozrejme mocný čarodejník. A ešte jeden človek, ale toho medzitým zabili...


. . . Viac
 
 

Pozývame vás na SlavCon 2018

Autor: SlavCon.sk, Pridané: 19. 04. 2018, 15:21

SlavCon je festival fantasy, scifi, histórie, popkultúry a hier, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája v priestoroch DK Dúbravka. V niekoľkých súbežných líniách ponúka návštevníkom prednášky na ich obľúbené témy, ale aj interaktívnejšie formy programu, ako sú workshopy, súťaže, diskusie, celofestivalová hra Víkend na Rokforte či herňa spoločenských hier.


. . . Viac
 
 

Tolkien na SlavCone 2018

Autor: Fealiath, Pridané: 13. 04. 2018, 09:35

SlavCon 2018

Občianske združenie Spoločenstvo Tolkiena už viac ako 10 rokov organizuje festival SlavCon. Preto nečudo, že snáď každý ročník obsahoval jeden či viacero bodov programu venovaného Tolkienovi. SlavCon 2018, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája 2018 v DK Dúbravka v Bratislave bude na tolkienistický program mimoriadne bohatý, poďme si teda zhrnúť, na čo sa môžete tešiť.


Piatok, úvodný deň conu, prinesie dva body program, ktoré by mohli zaujať tolkienistov – prvým bude workshop výroby elfských čeleniek. Ak ťa to zaujalo, mellon, príď a nauč sa umeniu možno od samotných Noldor.

Okrem toho sa môžete vydať Po stopách Pána prsteňov v prednáške, ktorá vás prevedie reálnymi miestami natáčania filmovej trilógie Pán prsteňov. Všetci predsa vieme, že Stredozem existuje a hovorí si Nový Zéland, tak prečo nezistiť, kam presne zájsť?


. . . Viac
 
 

Tolkien Reading Day 2018

Autor: Lothmíril, Pridané: 18. 03. 2018, 10:11

Tolkien Reading Day 2018

Rok sa zišiel s rokom, je tu marec, mesiac knihy, a pre Tolkienistov to znamená, že sa blíži výročie pádu Barad - Dur a Zničenia Prsteňa. V Bratislave ho s miernym sklzom oslávime celosvetovou tradíciou čítania Tolkienových diel a preto by sme Vás radi pozvali na Tolkien Reading Day, alebo ak chcete, Dnes čítame Tolkiena, v pondelok 26. marca o 18:00 do kníhkupectva Martinus v Bratislave.

Čítajú dobrovoľníci z radov Spoločenstva Tolkiena, ktoré podujate v spolupráci s Martinusom organizuje, ale aj ktokoľvek z Vás, kto si chce predcvičiť hlasivky pred plnou kaviarňou na poschodí. Stačí sa nám ozvať na trdatstolkien.sk a vybrať si krátky úryvok. Na inšpiráciu si každý rok vyberáme tému a tentokrát je ňou Voda, podobne ako téma nášho blížiaceho sa festivalu SlavCon 2018.

Poďte sa s nami ponoriť do hlbín Tolkienovho sveta, vypočuť si všetky romantické lesné bystrinky aj burácavé veľrieky Stredozeme a Beleriandu, hľadieť na odraz temných armád na hladine jazera, pripomenúť si neutíchajúce volanie mora a uctiť si krásny svet, ktorý nám J.R.R. Tolkien vytvoril, spoločným čítaním z jeho kníh.

Tešíme sa na Vás!

 
 

Súťaž o najkrajšie vianočno-novoročné prianie

Autor: Eruantalon, Pridané: 08. 11. 2017, 11:46

OZ Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky (ďalej len Organizátor) vyhlasuje Súťaž o najkrajšie vianočno-novoročné prianie (ďalej len Súťaž).

  1. Súťaže sa môže zúčastniť každý bez ohľadu na pohlavie, rasu, národnosť, vierovyznanie, vek a príslušnosť ku komukoľvek a čomukoľvek.
  2. O víťazovi budú rozhodovať členovia Organizátora, s výnimkou tých, ktorí sa Súťaže zúčastnia, a tých, ktorí sa priamo podieľajú na jej organizácii.
  3. Súťažné príspevky (maľby, grafiky, kresby, ...) musia mať vianočno-novoročnú tematiku a mali by byť inšpirované dielami J.R.R. Tolkiena.

. . . Viac
 
 

Tolkienova kniha Beren a Lúthien

Autor: Dagmar "Ramgad" Caganová, Pridané: 01. 06. 2017, 15:28

Beren and Lúthien

Po sto rokoch od svojho zrodu dnes vyšiel príbeh Berena a Lúthien v samostatnej knihe. Do ucelenej podoby ho spracoval Tolkienov syn Christopher (92) a ilustroval Alan Lee (64).

Príbeh je o láske a osude smrteľného muža Berena a nesmrteľnej elfskej princeznej Lúthien. Pre J. R. R. Tolkiena mali tieto dve postavy aj osobný rozmer, jeho manželka Edith bola inšpiráciou pre Lúthien, a na náhrobnom kameni majú obaja vyryté pod vlastnými menami aj tieto fiktívne.

Beren a Lúthien vychádzajú 10 rokov od vydania Húrinových detí, doposiaľ poslednej knihy zo Stredozeme od profesora Tolkiena. Oba príbehy už boli publikované v Silmarillione s množstvom editorských poznámok, samostatné knihy predstavujú prvýkrát ucelený príbeh.

 
 

Pozývame vás na SlavCon 2017

Autor: Lothmíril, Pridané: 12. 04. 2017, 14:18

SlavCon 2017

Už po jedenásty raz sa v Bratislave koná fantastický festival SlavCon, kam srdečne pozývame všetkých geekov a fanúšikov dobrých kníh, filmov, seriálov, komiksov a hier. Tento rok v znamení témy “Pod hviezdnou oblohou”. Našťastie to však neberieme príliš doslovne a namiesto hviezdnej oblohy nad nami bude strecha DK Dúbravka, ktorú máme k dispozícii vďaka spolupráci s Mestskou časťou Bratislava - Dúbravka a robíme všetko preto, aby bol v nových priestoroch SlavCon opäť taký legendárny, ako si ho pamätáte. Zapíšte si preto do kalendárov už dnes, že víkend 28. - 30. apríla strávite vo víre fantasy, sci-fi, histórie a popkultúry!

Tešiť sa môžete napríklad na Ďura Červenáka, ktorý v sobotu pokrstí svoju knihu Oceľové žezlo. Môžete si vypočuť prednášku o cestovateľoch časom, o artefaktoch vo svete J.R.R. Tolkiena, či úvode do marvelovského sveta komiksov. Pred DK Dúbravka nájdete postapo tábor Junktown aj historický tábor skupiny Rád sv. Galahada, v sprievodnom programe si vypočujete koncerty kapiel Vrbovskí víťazi a Five Leaf Clover. Alebo vás zaujme skôr workshop swingového tanca a steampunkového bojového umenia gentlemanov Bartitsu? Nesmieme zabudnúť ani na ohňovú show od skupiny Inspinia, ktorá bude tradičným zlatým klincom sobotňajšieho večerného programu!
. . . Viac

 
 
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

Kníhkupectvo Preškoly.sk Porovnanie cien kníh SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z. DRAKKARIA - pohanský a šermířský obchod Laeg Mortemir Databáza postáv
 

Login:

Heslo: